Так треба, екзамен мовний здавати, після закінчення полеціалки, при подачі на резидента, чи ні?

На просторах інету можна знайти багато різної суперечливої інформації щодо того, чи стає в нагоді Свідоцтво про закінчення поліцеальної школи при отриманні дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС. Найкращою відповідю думаємо, буде коментар самих працівників URZĄD DO SPRAW CUDZOZIEMCÓW  у Варшаві.

Запитання на порталі : “Я закінчив поліцеальну школу в Польщі. Чи підтверджує свідоцтво про закінчення школи, що я маю необхідні знання польської мови з метою надання посвідки на проживання довгострокового резидента Європейського Союзу?

ОФІЦІЙНА ВІДПОВІДЬ Так, наявність Свідоцтва про закінчення в Польщі поліцеальної школи з польською мовою навчання підтверджує, що ви виконали вимогу, випливаючу зі ст. 211 абзац. 1 пункт 3 Закону про іноземців. Пред’явлення свідоцтва про закінчення такої школи підтверджує, що Ви підтвердили знання польської мови. Закон про іноземців визначив метод підтвердження знання польської мови для цілей процедури надання дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС, прийнявши закритий каталог доказів, який може бути представлений для того, щоб орган влади визнав, що ця умова виконана. Відповідно до Закону – Закон про освіту, поліцеальна школа вважається середньою школою, і закінчення такої школи в Польщі підтверджує, що іноземець володіє належним рівнем знання польської мови.

Не слід забувати, що це стосується тих шкіл, які працюють згідно з правами державної школи в рамках програми Міністерства національної освіти Польщі та внесені в систему RSPO

посилання на портал : https://udsc.gov.pl

 

Які документи отримує випускник поліцеальної школи? Чи обов’язково потрібно здавати державний іспит після закінчення?